Producenci

Promocje

Nasz sklep

Nasz sklep

42-286 Koszęcin, Św. Wawrzyńca 1b

Informacja

błonnik pokarmowy

Błonnik to niezwykle istotny składnik diety. Choć nie dostarcza organizmowi potrzebnej energii, to pozytywnie wpływa na pracę jelit. Ponadto zmniejsza apetyt i znacznie przyspiesza proces redukcji tkanki tłuszczowej. Jego dobroczynne działanie jest znane i wykorzystywane na całym świecie. I choć nie ulega wątpliwości, że błonnik wpływa pozytywnie na organizm człowieka, wiele osób wciąż nie wie, w jakich produktach można go znaleźć. Zastanawiasz się, co ma dużo błonnika? Odpowiadamy!

Dobroczynne właściwości błonnika pokarmowego

Dobroczynne działanie błonnika pokarmowego ma duże znaczenie dla prawidłowej pracy organizmu. Nie bez powodu ten składnik diety cieszy się tak ogromną popularnością i jest silnie związany ze zdrowym odżywianiem. Produkty bogate w błonnik wywołują poczucie sytości. Dzięki temu uczucie głodu pojawia się w regularnych odstępach, a organizm nie ma potrzeby podjadania między posiłkami. Ograniczona ilość spożywanych kalorii pozwala zachować stałą wagę, co przekłada się na atrakcyjny wygląd fizyczny. Co więcej, spożywanie produktów, które mają dużą zawartość błonnika pokarmowego, zmniejsza ryzyko otyłości i związanych z nią chorób układu krążenia. Warto podkreślić, że błonnik przyspiesza perystaltykę jelit oraz zapobiega zaparciom. To składnik odżywczy, który pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie i zapobiega pojawianiu się różnych, uciążliwych problemów gastrycznych.

Co ma dużo błonnika?

Zboża, orzechy, nasiona roślin strączkowych, a także warzywa i owoce to źródła błonnika pokarmowego pochodzenia roślinnego. To produkty, które powinny znaleźć się zarówno w diecie osób dorosłych, jak i dzieci. Bogaty w cenne składniki jadłospis to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Do doskonałych źródeł błonnika pokarmowego można zaliczyć np. pieczywo żytnie, otręby pszenne oraz suszone owoce.

Urozmaicona dieta bogata w błonnik pokarmowy

Każdy z wyżej wymienionych produktów sam nie jest w stanie dostarczyć wystarczającej ilości błonnika pokarmowego do organizmu. Z tego względu niezwykle ważne jest, aby urozmaicić codzienną dietę różnymi produktami. Jeśli zastanawiasz się, co jeszcze ma dużo błonnika pokarmowego, możesz wybrać gotowe produkty z jego dodatkiem oraz suplementy diety. Zdrowa Chata oferuje szereg artykułów, które nie tylko zapewnią Ci każdego dnia odpowiednią ilość tego cennego składnika, ale pozwolą również wprowadzić w życie zdrowe nawyki żywieniowe, niezwykle ważne dla ogólnego samopoczucia.