Producenci

Nasz sklep

Nasz sklep

42-286 Koszęcin, Św. Wawrzyńca 1b

Informacja

Pragniesz szybko pozbyć się zbędnych kilogramów? Zacznij więc zwracać uwagę na to, co spożywasz. W poniższym wpisie podpowiemy Ci, co można jeść na redukcji, a czego lepiej unikać. Czytaj dalej i poznaj nasze wskazówki.

Na czym polega dieta redukcyjna?

Dieta redukcyjna nastawiona jest na szybkie i efektywne pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jej główne zasady to:

– jedzenie często, lecz w małych ilościach;

– spożywanie dużej ilości wody;

– zwiększenie aktywności fizycznej;

– zapewnienie deficytu kalorycznego – jest to spożywanie mniejszej ilości kalorii, niż jest to zalecane. W przypadku diety redukcyjnej zaleca się ograniczenie racji pokarmowej o około 500 kcal. To pozwala zdrowo i stabilnie tracić na wadze, a przy tym zapobiega pojawieniu się efektu jo-jo;

– odpowiednie skomponowanie jadłospisu – stawia się na produkty pełnowartościowe, mało przetworzone, zapewniające długie uczucie sytości. Zaleca się przede wszystkim dużo błonnika, który oczyszcza organizm z toksyn i zapewnia długotrwałą sytość, co z kolei zapobiega podjadaniu.

Co jeść na redukcji?

Będąc na redukcji, wybieraj lekkostrawne potrawy bogate w błonnik. Ogranicz natomiast węglowodany oraz tłuszcze nasycone i trans. Zastąp je tłuszczami pochodzenia roślinnego.

Duże znaczenie ma też obróbka potraw. Unikaj smażenia na rzecz gotowania, gotowania na parze, duszenia, pieczenia i grillowania.

Co zatem można jeść na redukcji?

– pełnoziarniste pieczywo,

– ryby,

– nabiał o niskiej zawartości tłuszczu,

– warzywa, owoce,

– chude mięso,

– jaja,

– nasiona roślin strączkowych,

– gruboziarniste kasze,

– makaron razowy,

– brązowy ryż.

Niewskazane jest natomiast spożywanie:

– produktów z białej mąki,

– słodyczy,

– dań typu fast food,

– czerwonego mięsa,

– kaszy,

– ziemniaków,

– słodzonych napojów,

– soków owocowych,

– alkoholu,

– używek,

– słonych przekąsek.

Teraz wiesz już, co można jeść na redukcji. Znacznie łatwiej będzie Ci więc trzymać się zasad diety. Postaw przede wszystkim na zdrowe produkty, a efektem będzie nie tylko spadek wagi, lecz również Twoje lepsze zdrowie i samopoczucie. Takie właśnie artykuły znaleźć możesz w naszym e-sklepie. Dysponujemy bardzo szerokim wyborem żywności – dzięki temu będziesz mógł opracować nie tylko zdrowy, ale i pyszny jadłospis.