Producenci

Promocje

Nasz sklep

Nasz sklep

42-286 Koszęcin, Św. Wawrzyńca 1b

Informacja

Detoksykacja organizmu to inaczej jego odtrucie. Proces polega na pozbyciu się toksyn i wzmocnieniu ciała w naturalny sposób. Wielu ludzi decyduje się na niego wczesną wiosną, by oczyścić się po zimie. Dlaczego warto stosować detoks? Jak oczyścić organizm w warunkach domowych? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedź. 

Dlaczego warto oczyścić organizm?

Toksyny, które gromadzą się w organizmie, negatywnie wpływają na jego kondycję. Osłabiają odporność, powodują szybszą męczliwość mięśni, mogą potęgować uczucie senności i trudności z koncentracją. Ponadto przyczyniają się do wielu problemów trawiennych, np. do powstawania zaparć lub wzdęć i gromadzenia gazów. Odpowiednio przeprowadzony detoks wspomaga funkcjonowanie organizmu, poprawia przemianę materii i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Pozwala zrzucić zbędne kilogramy, choć nie należy detoksykacji mylić z odchudzaniem.

Stosując detoks, wspierasz pracę wątroby, co jest niezwykle istotne w całym procesie. Tłuste pokarmy, używki czy wysoko przetworzona żywność nadmiernie ją obciążają, a to może prowadzić do wielu chorób. 

Detoks wspomaga regenerację organizmu, poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci.

Jak oczyścić organizm ze zbędnych złogów?

Odtrucie warto powtarzać każdego roku. Jak oczyścić organizm? Istnieją różne sposoby na przeprowadzenie tego procesu. Należą do nich m.in. czasowe głodówki, dietę sokową lub ziołowe napary i tabletki o działaniu przeczyszczającym. Stosuje się też hydrokolonoterapię, czyli pozbywanie się złogów z jelita grubego. Zaletą tych metod jest ich szybkie działanie, lecz po powrocie do poprzedniego trybu życia efekty takiej detoksykacji okazują się krótkotrwałe.

Jednym z bezpieczniejszych i dających długotrwały efekt sposobów jest detoksykacja polegająca na stosowaniu zdrowej diety bogatej w błonnik. Można ją zaplanować i przeprowadzić samodzielnie, w warunkach domowych. W tym czasie - najlepiej w ciągu dwóch tygodni - należy spożywać produkty o wysokiej zawartości błonnika, witamin i minerałów. To przyspieszy przemianę materii i pozwoli usunąć zalegające w organizmie toksyny. Nie wolno spożywać produktów z białej mąki i czerwonego mięsa, a także cukrów, kasz, nabiału i używek w postaci alkoholu, kawy i czarnej herbaty. Zaleca się picie wody niegazowanej i zielonej herbaty, aby usprawnić trawienie.

Czym wspomóc organizm po detoksie?

Już wiesz, jak oczyścić organizm? Pamiętaj, że po detoksie należy go odpowiednio wspomagać, najlepiej dostarczając mu dużo witamin i minerałów. Konieczne będzie wprowadzenie zbilansowanej diety. Warto także pić odpowiednią ilość wody - najlepiej z dodatkiem cytryny, unikać słodyczy, fast foodów i używek. W ten sposób organizm będzie lepiej funkcjonował, a toksyny wolniej się w nim gromadziły.

Odtruwanie organizmu to proces wymagający zaangażowania i solidnego przygotowania. Przed jego przeprowadzeniem najlepiej skontaktować się z lekarzem w celu wykluczenia przeciwwskazań.