Producenci

Promocje

Nasz sklep

Nasz sklep

42-286 Koszęcin, Św. Wawrzyńca 1b

Informacja

Planujesz zrzucić kilka kilogramów? Zapewne zastanawiasz się, jak możesz przyspieszyć metabolizm, czyli przemianę materii. Im wolniej ona zachodzi, tym wolniej tracisz na wadze. Co prawda nie masz wpływu na swoje uwarunkowania genetyczne, ale z powodzeniem możesz zastosować kilka trików, które pomogą Ci podkręcić tempo zrzucenia zbędnych kilogramów. Jak przyspieszyć metabolizm w zdrowy sposób? Wystarczy, że wprowadzisz kilka naszych rad w życie!

Komu wody?

Podstawą Twojej codziennej diety powinna być woda. Regularne picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie jest nie tylko zdrowym nawykiem, ale także pozwala na podkręcenie przemiany materii. Rekomenduje się spożywanie chłodnej wody, sprawdzi się także ta z cytryną. Badania potwierdzają, że jest ona w stanie przyspieszyć metabolizm nawet o 30%!

W zdrowym ciele zdrowy duch

Zadbaj o wysiłek fizyczny, ale z umiarem! Taniec, pływanie lub lekkie ćwiczenia na siłowni przyspieszą Twój metabolizm. Zaleca się, by ćwiczyć około 40 minut. Dlaczego? Ponieważ dopiero po 20 minutach organizm zaczyna pobierać energię z tkanki tłuszczowej. Pamiętaj o rozsądku podczas ćwiczeń i mierz swoje siły na zamiary.

Jak przyspieszyć metabolizm za pomocą diety?

Badania wykazały bardzo korzystny wpływ białka na ludzki metabolizm. Na czym on polega? To proste – Twój organizm potrzebuje więcej energii, żeby spalić białko. Wprowadź do swojej diety chude mięso, ryby, jajka, nie zapominając też o takich składnikach, jak otręby i pieczywo razowe – produkty te są bogate w cenny błonnik. Pomóż organizmowi przyspieszyć metabolizm i polub się z ostrymi przyprawami! Chili, imbir, pieprz, a nawet cynamon mogą pomóc Ci spalać kalorie.

Śpij dobrze!

Sypiamy zbyt krótko. Ma to ogromny wpływ na naszą kondycję i samopoczucie. Wiesz, że zdrowy sen pomoże Ci spalić kalorie? W jaki sposób przyspieszyć metabolizm w nocy? Wysypiaj się! Sypiaj regularnie, przynajmniej 6-8 godzin na dobę, kładź się i wstawaj o podobnych porach. Postaraj się spożywać ostatni posiłek nie później niż trzy godziny przed snem. Wyeliminuj nawyk nocnego podjadania, a także unikaj cukru podczas kolacji.

Pamiętaj, by wszystkie zmiany wprowadzać w życie powoli – daj swojemu organizmowi chwilę, żeby przyzwyczaił się do nowych nawyków. 

Jak widzisz, istnieje kilka naprawdę prostych sposobów na to, by skutecznie przyspieszyć metabolizm. Jeśli zależy Ci na tym, żeby podkręcić tempo swojej przemiany materii, zapraszamy do naszego sklepu. Znajdziesz w nim szeroki wybór zdrowej żywności i suplementów, które pomogą Ci osiągnąć pożądany przez Ciebie efekt.