Producenci

Promocje

Nasz sklep

Nasz sklep

42-286 Koszęcin, Św. Wawrzyńca 1b

Informacja

Kocanka piaskowa zalecana na wątrobę oraz w leczeniu kamicy żółciowej

Wyciąg z kocanki piaskowej zmniejsza napięcie pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Przywraca prawidłową ruchowość co ułatwia przepływ żółci. Zwiększa jednocześnie czynność żółciotwórczą komórek wątroby. Kwiaty kocanki, stosowane w dawkach leczniczych, nie wykazują  działania szkodliwego na organizm.

Wyciągi z kocanki piaskowej zalecanie są w niewydolności wątroby spowodowanej nieznacznym, przewlekłym uszkodzeniem miąższu, w nieznacznym wytwarzaniu żółci, również w stanach zapalnych i skurczowych dróg żółciowych, zastoju żółci i wynikających z tego zaburzeniach trawiennych. Pomocniczo w kamicy żółciowej i po operacjach dróg żółciowych.

Kocanka piaskowa

Jak można stosować kocankę ?

 

Odwar z kocanki:

Sposób przygotowania:

2-3 łyżki kwiatów zalewa się 2 szklankami ciepłej wody. Ogrzewać do wrzenia i gotować na wolnym ogniu pod przykryciem 5 min. Odstawić na 10 min i przecedzić.

Dawkowanie:

Pić 1/2-2/3 szklanki 2-3 razy dziennie przed jedzeniem w niewydolności wątroby, zaburzeniach czynnościowych dróg żółciowych i przewodu pokarmowego oraz w braku łaknienia.

 

Zioła w kamicy żółciowej:

Sposób przygotowania:

Wymieszać ze sobą 50 g kwiatów kocanki, 30 g liści mięty, po 20 g ziela dziurawca i kłączy tataraku oraz 10 g ziela piołunu. Następnie wsypać  do termosu 2 1/2 łyżki mieszanki i zalać 2 szklankami wrzącej wody, zamknąć i odstawić na 1 godz.

Dawkowanie:

Wypić po przecedzeniu w 2-3 porcjach miedzy posiłkami w zachowawczym leczeniu długo trwającej kamicy żółciowej cholesterolowej, także w dolegliwościach pooperacyjnych i w dyskinezji dróg żółciowych.

 

Czy wiesz, że ….

Kwiatostan kocanki piaskowej zawiera do 4% flawonoidów, (m.in. izo-salipurpurozyd – do 2%) o strukturze chalkonu, glikozydy pochodne naryngeniny, kemferolu i apigeniny oraz żółte barwniki pochodne α-pironu, jak arenol i homoarenol.

Drugą grupę związków czynnych stanowią  ftalidy, jak 5-, 7-dwuhydroksyftalid. Poza tym w kwiatach kocanki występuje do 0,05% olejku eterycznego, a w nim p-krezol, nadto fitosterole (np. glukuronid β-sytosterolu), niewielkie ilości związków kumarynowych (np. skopoletyna), karotenoidy, trójterpeny (np. kwas ursolowy) i inne.