Producenci

Promocje

Nasz sklep

Nasz sklep

42-286 Koszęcin, Św. Wawrzyńca 1b

Informacja

Właściwa i zdrowa dieta ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Odpowiednio zbilansowana, pomaga w budowaniu kondycji i pozytywnie wpływa na wyniki uzyskiwane na treningu. Ponadto chroni przed zmęczeniem i utratą koncentracji w trakcie aktywności fizycznej. Dlatego tak ważne jest dostarczenie konkretnej dawki energii z pożywienia. Z tego artykułu dowiesz się, co jeść przed treningiem, a czego należy unikać. 

Posiłek przedtreningowy – poznaj podstawowe założenia

Spożywanie pokarmów przed planowaną aktywnością fizyczną ma duże znaczenie. Jego rolą jest przede wszystkim dostarczenie energii, nawodnienie, ochrona tkanki mięśniowej i przyśpieszenie regeneracji. Posiłek należy spożywać na około 2-3 godziny przed rozpoczęciem ćwiczeń. Jedzenie musi być lekkostrawne. Nie może zawierać dużej ilości tłuszczów, białka i błonnika. Niezwykle ważne jest dopasowanie pożywienia nie tylko do rodzaju ćwiczeń, ale również pory dnia. 

Co jeść przed treningiem?

Posiłek przed treningiem powinien pokrywać zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze. Przede wszystkim musi dostarczać dużo węglowodanów, ponieważ są one źródłem energii i pozwalają wydłużyć czas trwania ćwiczeń. Doskonałym wyborem będzie pieczywo razowe, kasza, płatki owsiane i makaron. 

Dobry posiłek to taki, który składa się także z białka. Duże ilości tego cennego składnika znajdują się w twarogu, jogurtach, jajkach i nasionach roślin strączkowych. 

Zbilansowane pożywienie powinno zawierać zdrowe tłuszcze, których organizm potrzebuje dla lepszego funkcjonowania. Ich źródłem są produkty zawierające kwasy Omega-3. Znajdziesz je między innymi w rybach i orzechach. 

Czego nie jeść przed treningiem?

Jak już wspomnieliśmy, posiłek przed treningiem powinien być lekkostrawny. Należy unikać ciężkostrawnego pożywienia, a w szczególności smażonej wołowiny, wieprzowiny, sosów na bazie śmietany, jajecznicy. Pokarmy te mogą powodować uczucie ciężkości i wywoływać senność.

Mamy nadzieję, że skorzystasz z naszych podpowiedzi, co jeść przed treningiem. Dzięki nim będziesz cieszyć się nienaganną sylwetką, dobrym samopoczuciem i zdrowiem. Przy przygotowaniu posiłku pamiętaj o tym, żeby wykorzystać do niego produkty niskoprzetworzone i dobrej jakości. Taką właśnie żywność znajdziesz w naszym sklepie.