Twoje nerki dbają o wiele istotnych funkcji w Twoim organizmie. A jednak większość ludzi ignoruje je, dopóki coś nie pójdzie nie tak. Nie musisz czekać, aż coś zawiedzie, zanim zaczniesz lepiej dbać o te kluczowe narządy. Te zioła wspomagające pracę nerek są bezpieczne i skuteczne, a także mogą pomóc wesprzeć Twoje ogólne zdrowie, jak również.

Jeśli myślisz, że Twoim nerkom przydałby się impuls, oto przewodnik po tym, jak naturalnie wspierać zdrowie nerek.

Rola Twoich nerek

Twoje nerki pełnią wiele istotnych funkcji w Twoim organizmie. Oto tylko kilka z zadań, które wykonują:

  • Kontrolowanie Twojego metabolizmu
  • Regulacja libido
  • Filtrowanie krwi
  • Pomaganie w utrzymaniu równowagi wodnej organizmu
  • Produkcja szpiku kostnego
  • Uwalnianie hormonów regulujących ciśnienie krwi
  • Tworzenie czerwonych krwinek
  • Pomoc w utrzymaniu mocnych i zdrowych kości
  • Pomoc w utrzymaniu zdrowych włosów

Dlatego właśnie wsparcie nerek jest tak ważne. Ponieważ kiedy Twoje nerki są dysfunkcyjne, może to mieć niszczący wpływ na Twoje ogólne zdrowie.

Najlepsze zioła wspomagające pracę nerek

Wsparcie nerek nie jest tak proste, jak zwykłe połknięcie toniku lub suplementu. Ciało każdego człowieka jest inne i potrzebuje różnych rodzajów wsparcia, dotyczy to również Twoich nerek. Zanim zaczniesz przyjmować zioła lub cokolwiek innego w celu wsparcia nerek, musisz zrozumieć ich ogólny stan zdrowia, jak również to, co chcesz osiągnąć. To pozwoli Ci zrozumieć i spełnić Twoje unikalne potrzeby.

Możesz również chcieć uzyskać wskazówki i pomoc od doświadczonego zielarza lub lekarza, zanim zaczniesz brać cokolwiek na nerki. Niektóre z tych ziół mogą być dość silne, a jeśli są stosowane nieprawidłowo, mogą powodować skutki uboczne.

Mając to na uwadze, oto niektóre z najbardziej popularnych ziół dla wsparcia nerek:

Korzeń mniszka lekarskiego

Inaczej znany jako Taraxacum officinale, korzeń mniszka jest chwastem, który ma właściwości moczopędne. Oznacza to, że pomaga przenieść nadmiar płynów z organizmu poprzez zwiększenie ilości oddawanego moczu. Pomaga to oczyścić nerki poprzez zwiększenie ilości oddawanego moczu i usunięcie nadmiaru wody, która w przeciwnym razie gromadzi się w tkankach organizmu.

Skrzyp

Skrzyp jest kolejnym ziołem o działaniu moczopędnym. Z tego powodu jest często używany do wspierania nerek i pęcherza. Ten chwast zawiera również krzem, który pomaga wspomagać zdrowy wzrost kości.

Skrzypu nie należy przyjmować, jeśli masz kamienie nerkowe, bierzesz inhibitory ACE lub jesteś w zastoinowej niewydolności serca.

Jagody jałowca

Jagody jałowca były używane w wielu starożytnych kulturach, aby pomóc zwiększyć usuwanie płynów i oczyścić nerki.

Liść głogu

Liść głogu

Roślina głogu jest bardzo przydatna jako łagodny środek ziołowy. Jagody, liście i kwiaty mogą być używane do produkcji leków ziołowych, które mają różne działanie. W niektórych badaniach wykazano, że liść głogu rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa ilość krwi wypompowywanej z serca. To może uczynić go użytecznym w zmniejszaniu gromadzenia się płynów wokół serca.

Głóg może nie być bezpieczny dla osób z zastoinową niewydolnością serca, chociaż, według niektórych badań. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed podjęciem remedium, które zawiera tę roślinę, zwłaszcza jeśli masz problemy z sercem.

Polecane artykuły