Producenci

Promocje

Nasz sklep

Nasz sklep

42-286 Koszęcin, Św. Wawrzyńca 1b

Informacja

Lista produktów producenta: Ol'Vita

Ol'Vita Krzysztof Dziaduch
Panków 2
58-125 Pszenno
Firma Ol'Vita


Ol'Vita jest polską firmą rodzinna powstałą w 2004 roku. Kapitał przedsiębiorstwa jest w 100 % polski. Nasza działalność związana jest z przemysłem spożywczym, kosmetyczny i paszowym. Przemysł spożywczy obejmuje produkcję
- olejów zimno tłoczonych nieoczyszczonych (nierafinowanych),
- olejów w kapsułkach
- mąk naturalnych z nasion oleistych m.in. wysokobiałkowych,
- nasion, pestek i suszonych owoców
- przemysł kosmetyczny obejmuje produkcję
- naturalnych 1-składnikowych kosmetyków- olejów zimno tłoczonych i peelingów/ maseczek
- przemysł paszowy obejmuje produkcję wysokobiałkowych komponentów paszowych- makuchów

Nasze doświadczenie pozwoliło nam na stworzenie własnych, nowoczesnych linii produkcyjnych, dzięki którym uzyskujemy innowacyjne produkty najwyższej jakości. Wszystkie produkty Ol'Vita są w 100 % naturalne. W procesach technologicznych używamy wyselekcjonowanych surowców pochodzących głównie z Polski i krajów Unii Europejskich. Dbałość o najwyższą jakość naszych produktów potwierdzana jest wynikami badań w zewnętrznych akredytowanych laboratoriach. Nawiązana współpraca ze specjalistami z Uczelni Wyższych Wydziału Nauk o Żywności i Żywienia Człowieka pozwala nam na identyfikację naturalnych substancji odżywczych i biologicznie czynnych w naszych nowych produktach wprowadzanych na rynek.

Opracowana przez nas innowacyjna technologia przetwórstwa surowców oleistych pozwala uzyskać produkty o najwyższej jakości i stabilności, odznaczające się bogactwem składników naturalnych. Jesteśmy dumni z otrzymanych nagród i odznaczeń dla naszych olejów zimno tłoczonych nieoczyszczonych, które potwierdzają ich wyjątkowość.

Nasza pasja i wiedza pozwoliły nam dołączyć do ścisłej czołówki europejskich producentów olejów zimno tłoczonych i zdrowej żywności. Ol'Vita kreuje najwyższy standard jakości tego typu produktów na rynku.

Do sztandarowych produktów naszej firmy należą:
-Olej lniany do diety dr Budwig zimno tłoczony nieoczyszczony o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 (54 g/ 100 g oleju) sprzedawany w specjalnie dobranym opakowaniu termicznym chroniącym przed temperaturą zewnętrzną jak i promieniowaniem UV
- Olej kokosowy zimno tłoczony nieoczyszczony
- Olej konopny zimno tłoczony nieoczyszczony
- Olej z czarnuszki zimno tłoczony nieoczyszczony
- Olej z zarodków pszenicy zimno tłoczony nieoczyszczony
- Olej z pestek dyni zimno tłoczony nieoczyszczony
- Ślężański olej rzepakowy zimno tłoczony, nieoczyszczony
- Olej z ostropestu zimno tłoczony, nieoczyszczony

Jako pierwsi i jedyni w Polsce opracowaliśmy i wdrożyliśmy technologię tłoczenia na zimno oleju z zarodków polskiej pszenicy. Olej ten charakteryzuje się wysoką zawartością witaminy E (310 mg/ 100 g oleju) i oktakosanolu (234 mg/ 100 g oleju), a także przyjemnym pszenicznym smakiem i aromatem oraz złocistą barwą. Olej z kiełków pszenicy został dwukrotnie nagrodzony podczas targów zdrowej żywności, m.in. zdobył Złoty Medal w kategorii Polski Produkt Naturalny podczas Międzynarodowych Targów Natura Food 2016.
Nasze mąki z nasion oleistych bogate w białko roślinne, witaminy, mikro- i makroelementy cieszą się dużym zainteresowaniem w branży cukierniczej oraz piekarniczej.
Ol'Vita jako jedna z nielicznych firm posiada również własną linię technologiczną, na której tłoczymy w niskiej temperaturze olej kokosowy o wspaniałym smaku i aromacie oraz cennym składzie kwasów tłuszczowych.

Rozwój firmy jest dla nas niezmiernie ważny, dlatego też staramy się być zawsze o krok przed innymi. Reagujemy na potrzeby klientów oraz zmieniające się trendy w obszarze zdrowego odżywiania systematycznie poszerzając nasz asortyment.Źródło: http://olvita.pl/olvita.php
Więcej
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów