Kolagen jest najbardziej obfitym białkiem występującym w ludzkim ciele. Nasze ciała pobierają kolagen ze źródeł żywności, które spożywamy i wykorzystują go do różnych korzyści zdrowotnych. Obejmują one wspieranie włosów, paznokci i skóry, dla wsparcia stawów, a nawet zdrowia trawiennego.

Jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości kolagenu w swojej diecie, a niewielu z nas to robi, możesz uzyskać te wspaniałe korzyści zdrowotne z kolagenu w proszku. Jest to czyste, czyste, skuteczne źródło białka, które jest dostępne dla twojego organizmu i trafia tam, gdzie go potrzebujesz. To proste, aby dodać Collagen do każdego codziennego programu odnowy biologicznej.

Jeśli próbowałeś, to już wiesz. Kolagen działa. Wzmacnia włosy, paznokcie i skórę oraz oferuje słodkie wsparcie dla kości i stawów.

Jak działa kolagen?

Uroda

Kolagen, który spożywasz, jest wchłaniany jako di- i tripeptydy (co oznacza 2 lub 3 aminokwasy), które są bogate w hydroksyprolinę. Te mniejsze peptydy krążą w organizmie i docierają do tkanek docelowych, takich jak skóra czy chrząstki, gdzie wspomagają fibroblasty (komórki produkujące kolagen).

Kolagen oferuje krytyczne wsparcie dla włosów i paznokci, wzmacniając naturalną strukturę tych białkowych „części ciała”. Wiele osób, które dodają kolagen do swojej diety zauważa, że ich włosy wydają się rosnąć szybciej lub czują się mocniejsze. A paznokcie również stają się mocniejsze.

Kolagen wspomaga również nawilżenie i elastyczność skóry. Kiedy Twoja skóra jest nawilżona i bardziej elastyczna, masz tendencję do bardziej młodzieńczego wyglądu. Tak jest! Nie przestawaj używać swoich miejscowych produktów nawilżających. Ale fajnie, że dzięki kolagenowi możesz wspomóc wygląd swojej skóry od wewnątrz.

Stawy

Po zmieszaniu z wodą lub innymi płynami, kolagen w proszku przyjmuje żelową konsystencję, która pomaga smarować stawy. Więcej smarowania oznacza mniejsze tarcie. A dla każdego, kto ma „za dużo tarcia”, to zdecydowanie dobra wiadomość.

Kolagen pomaga również uzupełnić szkielet więzadeł i ścięgien, które otaczają stawy i pomagają w ich poruszaniu. Badania pokazują, że dodanie kolagenu do diety może pomóc w zmniejszeniu bólu związanego ze starzeniem się, a także obniża ryzyko pogorszenia stanu stawów. Może również wspierać zwiększoną mobilność stawów.

Trawienie

trawienie

Jeśli to nie wystarczy, kolagen wspomaga układ trawienny. Badania pokazują, że osoby z problemami zapalnymi jelit nie mają wystarczającej ilości kolagenu. Ale kiedy suplementują go, ich objawy żołądkowo-jelitowe zmniejszają się. Zgłaszają również pozytywny wpływ na mikrobiom jelitowy.

Kolagen zawiera glicynę, ważny aminokwas, który wspiera zdrowie trawienne, funkcjonowanie układu nerwowego i zdrowie sercowo-naczyniowe.

Polecane artykuły